سئو

سئو سایت؛ آموزش بهینه سازی و سئو ✔ انجام پروژه سئو 2022

سئو و آموزش سئو برای افرادی است که قصد دارند وبسایت خود را راه‌اندازی کرده و در موتورجستجوی گوگل دیده شوند تا در نهایت به جذب مشتری و فروش محصول یا خدمات آن‌ها ختم شود. اگر بخواهیم به صورت ساده SEO را معنی کرد باید گفت سئو یعنی جذب مشتری به واسطه گوگل.

اما شاید اکنون برایتان سوال شده است که سئو چیست؟ چطور می‌توانیم SEO را آموزش ببینیم؟ در ادامه به صورت کامل به بررسی و آشنایی با سئو می‌پردازیم.

سئو چیست؟

مزایای سئو سایت: چرا هر کسب و کاری به seo نیاز دارد؟

هدف اصلی SEO کردن وبسایت این است که در سایت یا صفحات سایت شما در نتایج موتورهای جستجو قرار بگیرد، تا در نهایت با افزایش ورودی‌های هدفمند از فروش بالایی برخوردار شویم.

مزایای سئو را در ابتدا برای شما نام می‌بریم تا شما عزیزان با دید باز برای بازار کاری جدید خود تصمیم‌گیری کنید.

 1. افراد زیادی در گوگل به دنبال محصولات و خدمات شما
 2. بالا بودن کیفیت جذب ورودی های سئو
 3. احتمال تبدیل کاربر ورودی از SEO به مشتری بالاست.
 4. سئو تاثیر بالایی در افزایش فروش
 5. افزایش اعتبار کسب و کار
 6. کاهش هزینه‌های اضافی با سئو سایت
 7. درگیر نشدن با هزینه‌های بسیار زیاد تبلیغات
 8. با بهینه‌سازی SEO در تمام طول روز، هفته و ماه پیشرفت می‌کنید.
 9. سئو وبسایت کسب و کار شما یک برنامه‌ریزی بلندمدت است
 10. سرعت وبسایت شما با بهینه‌سازی SEO بهبود داده خواهد شد.
 11. افزایش احتمال بازگشت مشتری با سئو
 12. سئو سایت از فرآیندی مقرون به صرفه و اقتصادی برخوردار است.
 13. آمار بازدید سایت با سئو افزایش می‌یابد
 14. قابلیت سنجش و اندازه‌گیری وبسایت با سئو
 15. اکثر رقبای شما در هر زمینه کاری از مزایای سئو بهره‌مند می‌شوند.
 16. هم‌رده شدن کسب و کارهای نوپا با شرکت‌های بزرگ با سئو سایت
 17. تصاحب بازارهای جدید با SEO
 18. افزایش ارزش کسب و کار شما با SEO
 19. کلیه فعالیت‌های بازاریابی شما تحت تاثیر سئو سایت است.
 20. سئو سایت جزو بهترین استراتژی روابط عمومی دیجیتال است.
 21. بهینه‌سازی سئو سبب می‌شود تا کاربران بیشتر در وبسایت باشند.
 22. SEO در آینده از رقابت سخت و گران‌تری برخوردار خواهد شد.
 23. سئو بر مبنای اهداف دقیق پایه‌گذاری می‌شود.
 24. تصاحب رتبه سئو در گوگل همیشگی خواهد بود
 25. رشد چند برابری کسب و کارتان با استفاده از سئو سایت
 26. هوشمندانه‌ترین سرمایه‌گذاری بازاریابی اینترنتی SEO است.

چرا سئو طرفدار دارد؟ محبوبیت seo بین کسب و کارها

شاید برایتان سوال باشد چرا سئو سایت و آموزش سئو امروزه بسیار با اهمییت است، به چه دلیل اکثر کسب و کارها به دنبال SEO کردن وبسایت خود هستند؟

باید بدانید که بیش از 2 میلیارد نفر آنلاین هستند، بالغ بر 93 درصد این افراد در موتورهای جستجو فعالیت دارند که تقریبا ورودی‌های وبسایت‌ها را تشکیل می‌دهند.

در هر ثانیه 40000 و در روز حدودا 3.5 میلیارد جستجو صورت می‌گیرد. قطعا بخش زیادی از این جستجوها متعلق به کشور ما، مردم و همشهریان ما است.

خوب است بدانید که میلیون‌ها فرصت برای پیداکردن خدمات و کسب و کار شما در گوگل وجود دارد.

یکی دیگر از مزایای سئو که برای کسب و کار شما بسیار مهم است این است که مشتریان شما روزانه از گوگل استفاده می‌کنند و سرچ‌های متعددی را در روز دارند.

سئو به زبان ساده چیست؟

سئو به زبان ساده چیست؟

در اکثر مواقع برای بسیاری پیش آمده است کلمه‌ایی را در گوگل سرچ می‌کنند یکسری سایت‌ها ظاهر می‌شود که شما را به جواب درست می‌رسانند. اما خب این سایت‌ها به راحتی که به این جایگاه نرسیده‌اند. بلکه با انجام مجموعه‌ایی از کارها که در مجموع به آن SEO گفته می‌شود توانسته‌اند جایگاه خود را به صفحه اول و یا حتی لینک‌های اول برسانند که این موضوع هم رابطه مستقیمی با سرچ بالا توسط مردم دارد.

با یک مثال به راحتی قدرت سئو را برای شما تشریح خواهیم کرد:

ماهانه بیش از 60 هزار مرتبه کلمه زبان انگلیسی توسط مردم ایران سرچ می‌شود (چون جامعه هدف ما ایران است فعلا به نتایج بدست آمده ایرانی‌ها بسنده می‌کنیم) بعبارتی یعنی 60 هزار کاربر ایرانی که به اینترنت دسترسی دارند مشتاق یادگیری زبان انگلیسی هستند.

اکنون فرض کنید شما سایت آموزش زبان‌انگلیسی دارید و توانسته‌اید آن را به سه لینک ابتدایی صفحه اول گوگل برسانید. اگر از این آمار در ماه فقط 20 هزار نفر ورودی به سایت خود داشته باشید و شما هم در سایت خود محصول آموزش زبان‌انگلیسی را داشته باشید، به فرض به قیمت 200 هزارتومن آن را برای فروش قرار داده باشید از آن 20 هزار نفر فقط 100 نفر محصول شما راخریداری کنند شما ماهانه 20 میلیون تومان درآمد کسب می‌کنید. اکنون متوجه قدت بی‌نظیر سئو شدید؟ در ادامه همراه من باشید.

آموزش سئو

با توجه به مثال بالا نمی‌توان گفت خب پس کسب جایگاه اول در گوگل به این راحتی است و ما می‌توانیم به راحتی سایت خود را SEO کنیم و درآمد بالا کسب کنیم. سئو دارای اصول معینی است و سایت‌های صفحه اول روزهای زیادی برای رسیدن به این جایگاه صبر کرده و استراتژی داشته‌اند.

به همین دلیل قصد ندارند به همین راحتی جایگاه خود را از دست بدهند، تنها راهی که می‌توان به واسطه آن سایت خود را SEO کنید و به صفحه اول گوگل برسانید یادگیری سئو است.

میزان درآمد سئوکار

پیش اینکه به آموزش سئو بپردازیم، در ابتدا قصد داریم شما را با درآمد سئو و بازارکار سئو در ایران آشنا کنیم.

سئوکار کیست؟ فردی است که SEO انجام می‌دهد و قادر است سایت شما را در نتایج گوگل نشان دهد.

درآمد سئوکار در ایران چقدر است؟ پس از گسترش تکنولوژی و اهمییت اینترنت در ایران اکثر کسب و کارها به سوی اینترنت جذب شده و با راه‌اندازی وبسایت یا پیج‌های اینستاگرامی به ارائه خدمات و فروش محصولات خود پرداختند.

اما برخی دیگر که با این فضا آشنا نبوده و هیچگونه آموزشی در این زمینه ندیده و یا حیطه کاری آن‌ها نیازمند آموزش سئو نبود، نتوانستند فروش خوبی داشته باشند و همیشه به دنبال فردی بودند که بتواند سایت آن‌ها را به نتایج اولیه گوگل برساند.

به همین سبب درخواست‌های متعددی به سمت سئوکاران روانه شد، اخیرا شاهد بازار داغ این حوزه هستید، برای مثال اکثر سئوکاران حرفه‌ایی برای SEO ;vnk یک کلمه از 10 میلیون به بالا درآمد دارند. شاید ندانید سئو کردن کلمه به چه معناست در ادامه به آن می‌پردازیم.

 سئو کردن کلمه به چه معناست؟

سئو کردن کلمه به چه معناست؟

در موتور جستجوی گوگل کلمه آموزش شنا کردن را سرچ می‌کنید پس از چند لحظه گوگل به شما نتیجه‌های متعددی را نشان می‌دهد شما روی هرکدام که کلیک کنید به صفحه‌ایی که به این کلمه اختصاص داده شده است وارد می‌شوید. به نوعی صفحه موردنظر برای کلمه آموزش شنا سئو شده است و به گوگل می‌فهمانیم زمانیکه کاربر کلمه آموزش شنا را جستجو کرد این صفحه را برای او نمایش دهد.

انواع مدل‌های سئو

به صورت کلی سه نوع عملیات سئو وجود دارد که عبارت است از:

سئو کلاه سفید: White Hat Seo
سئو کلاه خاکستری: Gray Hat Seo
سئو کلاه سیاه: Black Hat Seo

سئو کلاه سفید

در سئو کلاه سفید باید تمامی فرآیند SEO را دقیق و براساس قوانین گوگل انجام دهید، بعبارتی به هیچ عنوان نباید گوگل را دست کم بگیرید و بلغزید.

افرادی که در فرآیند سئو سایت خود سئوکلاه سیاه را استفاده می‌کنند آینده خوبی پیش رو دارند اما باید گفت در این مسیر افراد باید صبر بیشتری داشته باشند و بعبارتی زمان بیشتری را صرف کنند تا به جایگاه مدنظر خود برسند.

برای اینکه در کلمات سخت رتبه بگیریم و در صفحه اول گوگل دیده شویم باید رقبای خود را هم در نظر بگیریم زیرا در برخی موارد رقبا از سئو کلاه سیاه استفاده کرده و شما نمی‌توانید به جایگاه آن‌ها برسیدو

سئو کلاه خاکستری

این روش برای کسانی است که براساس چهارچوب گوگل پیش رفته‌اند اما گاهی قوانین گوگل را دور می‌زنند.

از جمله محبوب‌ترین روش‌ها بین سئوکاران بشمار می‌رود، به نوعی می‌توان گفت که بیشاز 50 درصد وبسایت‌های فعال از سئو کلاه خاکستری استفاده می‌کنند.

این روش از ریسک کمتری برخوردار است و در زمان کمتر می‌توان به جایگاهی که در ذهن دارید برسید.

سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه خطرناک است، در این روش مسیر منتخب افراد براساس دور زدن قوانین گوگل است، در این صورت اگر گوگل متوجه شود از نتایج گوگل به صورت کامل کنار گذاشته خواهی شد، البته در گذشته پس از مشاهده این عمل گوگل کل سایت را پنالتی می‌کرد اما اکنون صفحه‌ایی که این خطا را مرتکب شده است را پنالتی می‌کند.

برای انجام این مورد نمی‌توانید بدون داشتن دانش و مهارت کافی در این زمینه اقدام کنید زیرا گوگل به راحتی شما را شناسایی می‌کند.

لذا در این روش اولین اشتباه می‌تواند آخرین اشتباه شما باشد، پس سعی کنید در صورت نداشتن دانش و تخصص کافی از این روش استفاده نکنید.

لینک چیست؟

لینک جزو نخستین کلماتی است که در حین آموزش و یا کار با آن برخورد خواهید کرد، اما در ادامه کلمه بک لینک هم به آن اضافه می‌شود که برای بسیاری از افراد شناخته شده نیست.

اما لینک چیست؟ لینک به کلمه‌ایی گفته می‌شود که زمانی که روی آن کلیک می‌کنید شما را به صفحه یا مکانی دیگر منتقل کند.

برای مثال اگر شما روی کلمه pcgram.ir کلیک کنید می‌توانید به صفحه اصلی این وبسایت وارد شوید. هدف اصلی لینک این است که شما را به جایی هدایت کند.

بک لینک چیست؟

بک لینک یکی از مباحث مهم در سئو است، لذا قادر است صفحات شما را در گوگل متحول کند. زمانیکه سایت دیگری به سایت شما و یا یکی از صفحات شمال لینک بدهد، عمل بک لینک صورت گرفته است.

معمولا هر سایتی قادر است به سایت شما لینک بدهد و تفاوتی میان صفحات شما در زمان بک لینک دادن وجود ندارد یعنی می‌تواند بدون تردید به صفحه‌ایی که مایل است لینک دهد.

اما اگر خودتان بدون استراتژی و برنامه‌ریزی مشخص از سایت‌های نامربوط بک لینک بگیرید، نمرات منفی برای سایت شما به همراه خواهد داشت و در نهایت سبب جریمه سایت شما از سوی گوگل می‌شود.

نکته قابل ذکر این است که شما می‌توانید براساس دانش بک‌لینک، برای سایت خود بک لینک بسازید.

پنالتی شدن سایت چیست؟

زمانیکه به یادگیری سئو میپردازید باید با اصطلاحات SEO هم آشنا شوید، پنالتی شدن یکی از مواردی است که در سئو سایت بسیار مهم است.

پنالتی شدن را به صورت یک مثال برای شما شرح می‌دهیم: زمانیکه در بازی فوتبال بازیکن تیم A روی بازیکن تیم B در محوطه جریمه خطایی مرتکب شود. داور قطعا برای آن‌ها جریمه در نظر می‌گیرد که این جریمه ممکن است سبب اخراج فرد شود و یا جریمه‌ایی را به همراه داشته باشد.

برای سئو سایت هم دقیقا به این صورت است زمانیکه شما در انجام عملیات سئو خارج از قوانین SEO و گوگل خطایی را انجام می‌دهید، گوگل شما را جریمه خواهد کرد.

پنالتی سایت و جریمه گوگل چیست؟

پنالتی یا جریمه شدن سایت به گونه‌ایی است که گوگل به صورت کامل سایت را جریمه می‌کند. اما زمانیکه برای کلمه کلیدی و یا یک صفحه مرتکب خطا شوید گوگل صرفا فقط همان صفحه و یا کلمه کلیدی را جریمه خواهد کرد.

در آموزش سئو ما قصد داریم تا به این صورت برای شما شرح دهیم که جریمه گوگل یعنی صفحه شما به صورت کامل از صفحه نتایج گوگل حذف، یا رتبه‌ایی نخواهد گرفت.

صفحه اصلی سایت پنالتی نمی‌شود

مهم‌ترین موردی که اکثر مبتدی‌ها از آن بی‌اطلاع هستند این است که گمان می‌کنند صفحه اصلی سایت پنالتی و جریمه می‌شود.

اما برای افرادی که همیشه به دنبال این سوال هستند که اگر خطایی در سایت مرتکب شوند موجب می‌شود تا صفحه اصلی سایت هم پنالتی شود باید گفت که خیر! صفحه اصلی مورد جریمه و پنالتی گوگل قرار نمی‌گیرد بلکه فقط صفحات داخلی سایت جریمه می‌شوند.

از صفحه اصلی سایت می‌توان برای لینک‌سازی داخلی و بهبود رتبه سایت به صورت کلی استفاده کرد.

کلمه کلیدی در سئو سایت به چه معناست؟

کلمه کلیدی در سئو سایت به چه معناست؟

در یادگیری سئو این موضوع مهم است که افراد مبتدی برای رتبه‌گیری در گوگل یا برای بالا آمدن سایت باید به کلمه کلیدی اهمییت دهند و تمام تلاش آن‌ها برای کلمه کلیدی است.

اکنون شاید برای بسیاری سوال پیش بیاید که به چه چیزی کلمه کلیدی گفته می‌شود و چه تاثیری دارد؟ برای مثال زمانی که شما در گوگل عبارت کفش بیسبال را جستجو می‌کنید و سپس چندین سایت برای شما ظاهر می‌شود که می‌توانید از آن برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید.

کلمه‌ کفش بیسبال را که در موتورجستجوی گوگل سرچ کردید همان کلمه کلیدی ما است، سایت‌هایی که روی این کلمه کار کرده‌اند بعبارتی کلمه کلیدی را سئو کرده‌اند.

کلمه کلیدی یعنی انکرتکست

انکرتکست به صورت انگلیسی Anchor Text خوانده می‌شود. زمانی که در محتوای سایت خود کلمه‌ایی را لینک دار کنید اصطلاحا به آن کلمه انکرتکست می‌گویند.

نکته: اگر شخصی از شما پرسید انکرتکست شما برای سئو چیست؟ به دنبال کلمه کلیدی شما است.

چند نوع کلمه کلیدی یا انکرتکست داریم؟

در دوره آموزش سئو شما با انواع کلمه کلیدی یا انکرتکست آشنا می‌شوید: در ادامه به بررسی و آشنایی با مدل‌های مختلف انکرتکست می‌پردازیم.

اگزکت مچ (Exact Match): کلمه کلیدی اصلی یا کلمه کلیدی Exact Match است که می‌خواهید در سایت خود SEO کنیم برای مثال: کلمه آموزش وردپرس

برود مچ (Broad Match): کلمه کلیدی اصلی Broad Match به علاوه پسوند یا پیشوند است. برای مثال: دوره آموزش وردپرس- آموزش وردپرس آنلاین

فیریز مچ (Phrase Match): کلمه کلیدی Phrase Match یعنی زمانی که شما از کلمه کلیدی اصلی خود در جمله استفاده می‌کنید.

سایر مدل‌های کلمه کلیدی در سئو سایت

معمولا در آموزش سئو سایت با مدل‌های مختلفی از کلمه کلیدی آشنا خواهید شد. در بخش بالا نکته‌ایی را که باید متذکر می‌شدیم طول انکرتکست است.

برای مثال با توجه به سه مدل بالا کلمه کلیدی فیریز از اگزکت مچ طولانی‌تر است، همه این‌ها با وجود تفاوت‌هایی که دارند از نام‌‌های مختلفی برخوردارند. در ادامه به صورت کامل به بررسی و آشنایی با آن‌ها می‌پردازیم.

کلمه کلیدی کوتاه (Short tail): کلمات کلیدی کوتاه تک کلمه‌ایی هستند مانند: سئو، بورس، فیلمبرداری و غیره.

سخت‌ترین نوع سئو کلمه برای کلمه کلیدی کوتاه یا short tail است، زیرا رقابت در این زمینه بسیار زیاد است و سئو کردن این کامات بسیار دشوار است.

کلمه کلیدی متوسط (mid tail): کلمه کلیدی mid tail یا کلمه کلیدی متوسط از 2 یا 3 کلمه تشکیل شده است. برای مثال آموزش زبان انگلیسی، آموزش سئو سایت و غیره. از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند و به نوعی سئو کردن این کلمات راحت‌تر است. بعبارتی دیگر کاربران بیشتر از این کلمات در سرچ خود استفاده می‌کنند.

کلمه کلیدی طولانی (long tail): کلمات کلیدی طولانی یا لانگ تیل جزو کلماتی هستند که در آموزش سئو برای سئو کردن آن‌ها تاکید زیادی شده است.

این کلمات از 3 تا 5 کلمه کنار هم ساخته می‌شوند برای مثال می‌توان به عبارات زیر اشاره کرد: پکیج آموزش زبان آلمانی،

این عبارت از ترکیب چهار کلمه تشکیل شده است شما در صورت استفاده به راحتی می‌توانید در گوگل به جایگاه خوبی برسید.

روش پیدا کردن کلمه کلیدی در سئو سایت؟

روش پیدا کردن کلمه کلیدی در سئو سایت؟

آسان‌ترین راه برای یافتن کلمه کلیدی در سئو سایت به صورت کاملا رایگان به چه صورت است. در ادامه به بررسی نحوه سرچ کاربران در گوگل می‌پردازیم.

هنگامیکه آموزش سئو را مشاهده می‌کنید با کلیه روش‌ها قادر خواهید بود کلمات کلیدی زمینه کاری خود را که توسط کاربران بیشتر سرچ شده را بیابید.

زمانیکه آموزش سئو را به صورت کلی یاد بگیرید با کلیه روش‌های یافتن کلمه کلیدی در زمینه کاری خود آشنا می‌شوید.

اکنون به شما آموزش یافتن کلمه کلیدی را یاد می‌دهیم کافیست کلمه کلیدی حوزه کاری خود را در گوگل سرچ کنید.

پس از اینکه نتایج گوگل را مشاهده کریدید به پایان صفحه مراجعه کنید شاهده ساجست‌های گوگل یا کلماتی که کاربران در این حوزه سرچ کرده‌اند روبه رو خواهید شد.

برای مثال ما کلمه کلیدی آموزش وردپرس را سرچ می‌کنیم در بخش جستجوهای مرتبط یا ساجست‌ها می‌توانید کلمه کلیدی‌هایی که کاربران بیشتر سرچ می‌کنند را مشاهده کنید.

اکثر کلماتی که کاربران جستجو می‌کنند لانگ تیل یا کامه کلیدی طولانی مرتبط است. به راحتی می‌توانید با استفاده از این کلماتت مقاله جدیدی بنویسید تا ورودی بیشتری را اذعان خود کنید و ورودی سایت خود را افزایش دهید.

الکسا چیست؟

در دوره‌های آموزشی سئو سوالی پرتکرار در مورد الکسا پرسیده شده است. وظیفه الکسا نشان دادن رتبه سایت شما در کشوری است که در آن سایت خود را راه‌اندازی کرده‌اید.

اما باید بدانید که الکسا اصلا سایت خاصی نیست و نیازی به ثبت نام ندارد. پس از مدتی که سایت شما ورودی داشت قادر خواهید بود که تولبار یا اکستنشن نصب کنید تا از از رتبه سایت خود باخبر شوید.

سعی کنید خیلی درگیر رتبه یا رنک الکسای خود نباشید، برخی می‌توانند با خرید بازدید فیک رتبه الکسای خود را دستکاری کنند.

سئوکاران برخلاف نظر اکثریت معتقدند که رنک الکسا مهم نیست. اما پس از مدتی که از فعالیت شما در سایت گذشت رنک الکسا می‌تواند در بین رقبا بسیار با اهمییت باشد.

سئو چیست؟

سئو یک فرایند است که در طی آن با انجام کارهایی که داخل سایت و بیرون سایت انجام میدهیم، در کلمات کلیدی هدفمند در گوگل رتبه میگیریم و به دنبال آن جذب مشتری و مخاطب انجام میشود.

آموزش سئو برای چه کسانی مفید است؟

برای تمامی کسانی که وب سایت دارند و یا اینکه بدنبال یک شغل خوب و پردرامد هستند، آموزش سئو بسیار مفید است که در بخش های قبلی به صور کامل آن را توضیح دادیم.

سئوی سایت چقدر طول میکشد؟

اگر قصد دارید سایت خود را سئو کنید، مدت زمان سئو بستگی به پارامترهای خیلی زیادی دارد از جمله:قدمت سایت، سختی کلمات کلیدی، میزان کاری که سئوکار انجام میدهد. اما معمولا بین 6 ماه تا یک سال میتواند طول بکشد.

الگوریتم‌های گوگل برای سئو سایت

در آموزش سئو حرفه‌ایی و پیشرفته مبحث بسیار مهمی با عنوان الگوریتم‌های گوگل وجود دارد. معمولا افرادی که با اینستاگرام بیشتر آشنایی دارند قطعا الگوریتم‌های اینستاگرام را می‌شناسند.

گوگل هم برای خود الگوریتم‌هایی دارد و به نوعی خط قرمز‌هایی در نظر گرفته است که در صورت تخی از این خط قرمزها برای شما جریمه به همراه دارد.

در ادامه قصد داریم به صورت کلی به بررسی و آشنایی با مهم‌ترین الگوریتم‌های گوگل در سئو سایت بپردازیم.

برای افرادی که قصد دارند آموزش سئو ببینند، آشنایی با الگویتم‌های گوگل بسیار با اهمییت است و در صورت جدی نگرفتن و بی‌اطلاعی از کار آن‌ها ممکن است سئو سایت شما با مشکل روبه رو شود.

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا موظف است تا محتوای کپی سایت را بیابد. محتوای وبسایت متشکل از محتوا یا همان متن، عکس و سایر مواردی است که در صفحه شما وجود دارد و الگوریتم پاندا قادر است آن‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

زمانیکه این الگوریتم محتوای کپی را از وبسایت شما شناسایی کرد به گوگل گزارش می‌دهد؛ در نتیجه ما به مرور شاهد کاهش ارزش محتوایی سایت و افت رتبه خواهید شد.

در برخی موارد ممکن است این موضوع سبب شود تا رتبه شما در آن کلمه بهبود نیابد. الگوریتم پاندا بسیار مهم است و در آموزش سئو سایت باید به آن اهمییت ویژه‌ایی داد.

الگوریتم پنگوئن

این الگوریتم فقط بک لینک‌ها را بررسی می‌کند و حساسیت ویژه‌ایی روی این بخش از سئو سایت دارد.

به صورت کلی الگوریتم پنگوئن به بررسی بک لینک‌های غیرمرتبط و اسپم توجه زیادی دارد.

در گذشته به دلیل نبود قانون برای سئو سایت با خرید بک لینک‌های متعدد می‌توانستند رتبه‌های بسیار خوبی را داشته باشند.

با روی کارآمدن این الگوریتم کلیه سایت‌ها و بک لینک‌ها رو بررسی کرد و از فیلتر خود رد کرد؛ از زمانی که این الگوریتم کار خود را آغاز کرده است کلیه سایت‌هایی که از بک لینک‌های غیرطبیعی استفاده کرده بودند را شناسایی می‌کند و سایت مذکور را اسپم یا در صورت تکرار این موضوع جریمه وبسایت را به همراه خواهد داشت.

الگوریتم مرغ مگس‌خوار

الگوریتمی بسیار خوب که به کمک ما سئوکاران آمده است بطوریکه زمانیکه کلمه ایی را سرچ می‌کنیم هرچند اشتباه، جستجوهای مشابه را برای ما نشان می‌دهد.

در صورت اشتباه تایپی در جستجو گوگل صفحه خالی یا بی مربوط را به کاربر نشان نمی‌دهد.

الگوریتم مرغ مگسخوار بسیار حرفه‌ایی معنای کلمه سرچ شده توسط شما را متوجه می‌شود و سعی می‌کند نزدیک‌ترین نتایج به جستجوی شما را نشان دهد.

الگوریتم کبوتر

یکی دیگر از الگوریتم‌های مهم سئو همان الگوریتم کبوتر است که به سرچ‌های محلی شما مربوط است. برای مثال زمانی که شما کلمه آموزش وردپرس را جستجو می‌کنید، قسمتس از نتایج صفحه نخست گوگل به نتایج محلی شما مربوط می‌شود و نزدیک‌ترین آموزشگاه‌های آموزش وردپرس را شما نشان می‌دهد.

این موضوع توسط الگوریتم کبوتر قابل شناسایی است، الگوریتم کبوتر در سئو سایت شما و فروش محصولات شما بسیار مهم است.

الگوریتم گوگل دنس

الگوریتم رقص گوگل بهترین اسمی است که برای این الگوریتم در نظر گرفته شده است. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند در بسیاری از مواقع شاهد این موضوع بوده‌اند که رتبه آن‌ها جابجا می‌شود بطوریکه ممکن است یک روز رتبه 5 گاهی صفحه دوم یا رتبه یک باشند. این همان گوگل دنس در سئو سایت است.

صفحه شما در حال یافتن بهترین جایگاه در صفحه موردنظر است.

برای دریافت خدمات سئو میتوانید همین الان با ما در https://pcgram.ir تماس بگیرید. ما با تیمی متخصص و با تجربه بالا و داشتن نمونه کارهای متعدد، آماده ارائه آموزش سئو و همچنین انجام سئو سایت به شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.