تلگرام

آموزش حذف اکانت تلگرام : روشی ساده برای دیلیت اکانت تلگرام

حذف اکانت تلگرام

آموزش حذف اکانت تلگرام : در این مقاله آموزشی، به شما نحوه دیلیت اکانت تلگرام را بصورت کامل آموزش خواهیم داد ، با این آموزش شما در سه مرحله میتوانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید.

کاربران رسانه های اجتماعی در هر زمانی ممکن است که تصمیم به حذف کردن اکانت شان بگیرند. این امر می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، از جمله صرفه جویی در زمان و یا عدم نیاز به آن رسانه اجتماعی.

یکی از رسانه های اجتماعی که کاربران آن نسبتا زیاد اقدام به حذف کردن اکانت می کنند، تلگرام است. البته، باید بگوییم که تلگرام، خود نیز قابلیتی به اسم حذف اکانت خودکار دارد. اگر مدت معینی اکانت شما مورد استفاده قرار نگیرد، این قابلیت فعال می شود و اکانت شما را حذف می نماید.

طی این مطلب می خواهیم روش حذف کردن اکانت تلگرام را شرح دهیم . روش غیر فعال کردن قابلیت حذف اکانت خودکار را نیز برای شما توضیح دهیم.

اموزش حذف تلگرام

علت دلیت اکانت تلگرام :

قبل از هر اقدامی در فضای مجازی، نظیر پاک کردن اکانت، نکاتی را باید درباره آن بدانید. برای مثال، لازم است بدانید با حذف کردن اکانت تلگرام تان، تمامی داده هایی که در اکانت تان موجود بوده اند حذف خواهند شد. شما دیگر به آن ها دسترسی نخواهید داشت.

هر صفحه چتی، هر کانالی و گروهی و هر مخاطبی که صرفا در تلگرام آن ها را ذخیره داشته اید، حذف خواهند شد. دقت کنید، حتی اگر مجددا شما، با همان شماره قبلی اکانت جدیدی بسازید، باز هم این داده ها در دسترس تان قرار نخواهند گرفت و باید خودتان مجددا به پیدا کردن کانال ها و سایر داده های مورد نظرتان بپردازید.

نکته دیگری که لازم می دانیم در این بخش به آن اشاره کنیم، مبحث ریپورت بودن اکانت تلگرام می باشد، که افراد زیادی برای رفع آن اکانت شان را حذف می کنند. توجه کنید که با حذف کردن اکانت ریپورت بودن شماره رفع نخواهد شد، بنابراین، اقدام به انجام این کار نکنید.

دلیت اکانت تلگرام

چندبار می توان اکانت تلگرام را حذف کرد؟

به علاوه، قبل از حذف کردن حساب کاربری تلگرام تان، باید بدانید که شما تعداد دفعات خاصی در مدت معینی مجاز هستید که اکانت را حذف نمایید و مجددا آن را راه اندازی کنید.

به طور دقیق، شما تنها سه بار در هفته اجازه دارید که اکانت تان را حذف کنید و مجددا بریزید. این قانون را تلگرام برای رعایت کردن مسائل امنیتی ایجاده کرده است، بنابراین، در نظر داشته باشید که مرتبا حذف و راه اندازه اکانت، به هر دلیلی، اصلا ایده خوبی نیست.

حذف کلی اکانت تلگرام

البته راه دیگری به جز این لینک نیز وجود دارد که کمی پیچیده هست. می توانید با مراجعه به تنظیمات یا همان Settings تلگرام، به بخش Telegram FAQ بروید. در این بخش، برای شما صفحه ای باز می شود که لینک های متعددی را می توانید در آن بخش ببینید.

تلگرام هر یک از این لینک ها را برای حل مشکل خاصی قرار داده است. کمی که در این صفحه پایین بروید، با سر تیتر Account  Your مواجه خواهید شد که لینک های این بخش تماما مربوط به اکانت شما هستند.

در این بخش، برای حذف کردن اکانت تان، کافی ست بر لینک Delete your telegram account  کلیک کنید. از طریق این روش نیز شما به صفحه مخصوص حذف اکانت، در سایت اصلی تلگرام خواهید رفت. حال که می دانید چطور به این صفحه مراجعه کنید، بهتر است راجع به اقدامات بعدی که باید انجام دهید، صحبت کنیم.

دلیت اکانت تلگرام

 

روش حذف اکانت تلگرام :

دقت کنید، هیچ اپلیکیشنی، چه خود تلگرام و چه هر اپلیکیشن و برنامه دیگری، اجازه حذف اکانت شما را ندارد. درواقع، بهتر است بگوییم که حذف اکانت تلگرام، تنها از طریق سایت آن امکان پذیر است. بنابراین، ما در این بخش می خواهیم نخست به شما یاد بدهیم که چطور به سایت رسمی تلگرام مراجعه کنید. ساده ترین روش این است که با استفاده از لینکی که ما در اینجا قرار خواهیم داد، به سایت تلگرام، صفحه حذف اکانت وارد شوید.

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

در صورت باز نکردن لینک مربوطه از فیلتر شکن استفاده نمایید.

با رفتن به این سایت، با چنین صفحه ای مواجه خواهید شد. این صفحه از شما می خواهد که شماره تلفن تا را وارد کنید. تا بتواند به حذف اکانت شما بپردازد. پایین باکس شماره، نوشته شده شماره خود را به فرمت بین المللی وارد کنید.

این یعنی شما باید از کد های رسمی کشور ها برای وارد کردن شماره تان استفاده کنید، در غیر این صورت تلگرام شماره شما را شناسایی نخواهد کرد. بنابراین، شما در این بخش شماره تلفن تان را با کد 98 که کد ایران است وارد می کنید.

حذف اکانت تلگرام

برنامه حذف اکانت تلگرام

 

برای مثال، 989350000000، یعنی نیازی به وارد کردن صفر اول شماره نیست، جای آن صفر باید 98 وارد نمایید. پس از وارد کردن شماره، لازم است شما روی گزینه Next که به معنی بعدی می باشد، کلیک کنید.

سپس، برای شما باکس جدیدی نمایش داده می شود. این باکس confirmation code  نام دارد، که به معنای کد تایید می باشد. برای پر کردن این باکس، لازم است به اکانت تلگرام تان مراجعه کنید و کدی که تلگرام برای تان در آن جا ارسال کرده است را وارد کنید.

این مورد نیز برای مسائل امنیتی انجام می شود، چرا که تلگرام می خواهد اطمینان یابد شخص دیگری، قادر نیست اکانت شخص دیگری را حذف نماید. با وارد کردن این کد، شما صحت تقاضای تان را به تلگرام ثابت خواهید کرد.

دیلیت اکانت تلگرام فوری

در ادامه، در صورتی که کد وارد شده از سمت شما درست بوده باشد. تلگرام به شما اجازه دسترسی به صفحه مدیریت حساب را خواهد داد. در این بخش شما می توانید با کلیک روی گزینه Delete account به معنی حذف اکانت، به پاک کردن حساب کاربری تان بپردازید. در صفحه جدیدی که برای شما باز می شود، گزینه Done را انتخاب کنید تا قدم دیگری به انتهای مسیر نزدیک شوید.

در این مرحله، تلگرام از شما می خواهد علت حذف کردن اکانت تان را مشخص کنید. هم چنین در این بخش تمامی نکاتی که شما لازم است بدانید را برای تان شرح می دهد. خوب است که شما بدانید نکاتی که تلگرام در این بخش ارائه داده اند چه معنایی دارند. بنابراین، در ادامه به ترجمه این بخش می پردازیم.

در این بخش نوشته شده است که با حذف کردن اکانت، تمامی داده های قبلی شما از بین خواهند رفت و دیگر به آن ها دسترسی نخواهید داشت. به علاوه، همه گروه ها و کانال هایی که ساخته اید نیز بدون سازنده باقی خواهند ماند، این در حالی ست که ادمین هایی که شما در آن ها قرار داده اید به ادامه فعالیت شان خواهند پرداخت.

آیا ممکن است پس از دلیت اکانت تلگرام دیگر نتوانیم آن را نصب کرد؟

هشدار! لطفا تنها در صورتی که دیگر نمی خواهید از تلگرام استفاده کنید، اکانت تان را حذف نمایید.

چرا که اگر اکنون اکانت تان را پاک کنید، ممکن است تا چندین روز نتوانید مجددا اکانت تان را بسازید. اگر می خواهید به جای پاک کردن اکانت، داده های تان را به شماره دیگری انتقال دهید، این جا کلیک کنید. اگر اکانت شما ریپورت شده است، بهتر است بدانید که با حذف کردن آن، مشکلش بر طرف نخواهد شد.

سپس، مجددا در باکس، شماره تلفن تان را وارد می کنید. در صورت تمایل در باکس Why are you leaving? به معنای چرا می خواهید تلگرام را حذف نمایید، علت تان را می نویسید.

البته، پر کردن این باکس، کاملا اختیاری ست، و در صورتی که نمی خواهید مطلبی بنویسید، می توانید آن را خالی بگذارید. در نهایت نیز تلگرام می خواهد برای بار آخر از تصمیم قطعی شما مطمئن شود، از شما می پرسد که آیا از حذف کردن اکانت تان اطمینان دارید؟ در این بخش، شما باید با کلیک کردن روی گزینه قرمز، با متن Yes, delete my account ، قدم آخر را در پروسه حذف کردن اکانت تلگرام تان بردارید. اکنون دیگر اکانت شما به طور کلی و دائمی پاک شده است.

علت حذف اکانت تلگرام

دیلیت اکانت سریع تلگرام

 حذف خودکار اکانت تلگرام چیست؟

این قابلیت برای اکانت هایی که مدت معینی مورد استفاده قرار نگیرند فعال می گردد. تلگرام این قابلیت را ایجاد کرده تا بتواند حساب هایی که در آن فعالیت ندارند را پاک کند و از کاربران فعالی برخوردار باشد. البته، برای این قابلیت، تلگرام مدت زمان های متفاوتی در نظر گرفته است که شما می توانید بنا بر نیاز ها و خواسته خودتان، یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

حذف تلگرام

حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی

گزینه اول، یک ماه، بعدی سه ماه، بعدی شش ماه و در نهایت، یک سال می باشد. اکثر افراد گزینه یک سال، که طولانی ترین بازه زمانی ست را ترجیح می دهند. برای دسترسی به این تنظیمات به Settings تلگرام مراجعه کنید و سپس به بخش Privacy and security بروید. از سر تیتر Advanced، روی گزینه Delete my account if away for، به معنای “اگر … زمان فعال نبودم، اکانت من را حذف کن!” را انتخاب کنید، سپس از بین گزینه هایی که شرح دادیم، یکی را انتخاب کنید. تعیین کردن حذف خودکار تلگرام به همین سادگی ست.

تنها در نظر داشته باشید که اگر طی مدت زمانی که تعیین کرده اید، در تلگرام هیچ فعالیتی نداشته باشید، تلگرام به طور خودکار اکانت شما را حذف خواهد کرد.دیلیت اکانت تلگرام با اس ام اس
دیلیت اکانت تلگرام بدون کد

author-avatar

درباره حجت میرزائی

http://hojjatmirzaei.ir - مهندس کامپیوتر و دارای مدرک کارشناسی ارشد هوش مصنوعی هستم. - مدرس دانشگاه - علاقه شدیدی به هوش مصنوعی و کدنویسی Matlab دارم. - برنامه نویس و طراح وب سایت با تکنولوژی .Net هستم. - همچنین با CMSهایی مانند وردپرس کار میکنیم. عاشق سئو و متخصص سئوی وب سایت های شرکتی و ... .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.