بازی

کاهش پینگ : آشنایی با روشهای کاهش پینگ ، و معرفی ابرارهای آن (آموزش جامع)

کاهش پینگ چیست؟

همانطور که میدانید استفاده از سرویس های کاهش پینگ ، به شدت رو به افزایش است؛ و با توجه به مزایایی که برای کاربر دارد ، بخصوص در زمان استفاده از بازی های آنلاین، طرفداران زیادی نیز جذب کرده است. در ادامه به بررسی کامل و جامع روشهای کاهش پینگ می پردازیم.

کاهش پینگ چیست؟

سرویس کاهش پینگ چیست؟

برای اینکه به بررسی و تحلیل عملکرد سرویسهای کاهش پینگ بپردازیم ابتدا نیاز هست که مفهوم پینگ را بدانیم، پیش تر در پست “پینگ چیست؟” بصورت کامل به تعریف و مهفوم ping پرداختیم. اما اگر سرعت پینگ شما در اینترنت پایین باشد ، آیا راهی وجود دارد که پینگ خود را کاهش دهید و زمان پینگ را بهبود ببخشید؟

بله ، روشهایی وجود دارد که با استفاده از آنها شما میتوانید بدون تغییر در اینترنت خود و بدون تغییر سرویس دهنده اینترنت خود، سرعت پینگ خود را بهبود ببخشید ، این مسئله بخصوص برای گیمرها و افرادی که به بازی های آنلاین علاقه دارند خیلی مهم و مورد نیاز هست.

 

در بازی های آنلاین ، اینکه سرعت اینترنت شما کمتر از حریفان شما در بازی باشد یک فاجعه است، و میتواند تبحر و تجربه شما را در آن بازی کم ارزش کند ، وقتی شما پیوسته فریم های بازی را کمتر و دیرتر از رقبایتان می توانید مشاهده کنید ، چطور میتوان انتظار داشت که ، بهتر از آنها بازی کنید!!

 

در این راستا ، سرویس ها و سرورهای کاهش پینگ بوجود آمد تا این نیاز گسترده در فضای اینترنت را پاسخ بدهد.

سرویس های کاهش پینگ ، ابزارها و سرورهایی هستند که کمک میکنند تا سرعت پینگ شما بهبود یابد و در نتیجه زمان پینگ اینترنت شما کاهش یابد. بعنوان مثال اگر فرض کنیم شما از اینترنت مخابرات، یا شاتل استفاده میکنید و سرعت پینگ اینترنت شما برای ping کردن وب سایت pcgram.ir برابر با 1600 میلی ثانیه باشد ، سرویس کاهش پینگ میتواند این زمان را به 800 میلی ثانیه کاهش دهد. یعنی اینکه شما دو برابر سریع تر به سایت “پی سی گرام” دسترسی پیدا کرده اید.

 

حال همین مثال را در بازی های آنلاین در نظر بگیرید:

در این مثال ما دو نفر را در نظر میگیریم که در حال بازی آنلاین هستند ، فرد A از اینترنت معمولی و فرد B نیز از همان اینترنت اما با استفاده از سرویس کاهش پینگ بازی میکند.

اینترنت هر دو نظر در حالت عادی زمان پینگ 210 میلی ثانیه دارد ، اما فرد B بدلیل استفاده از کاهش پینگ ، زمان پینگ 120 میلی ثانیه دارد.

نتیجه : کاربر A در هر ثانیه میتواند حدود 6 فریم از بازی از تصاویر بازی را مشاهده کند ، اما کاربر B در هر ثانیه میتواند حدود 9 فریم را ببیند. پس کاربر B به نسبت کاربر A دارای 50% سرعت بیشتر است و 1.5 برابر سرعت بیشتر در حین بازی دارد.

پس ، احتمالا شما هم به سادگی حدس میزنید که برنده بازی کدام است!!!

 

لگ چیست؟ آیا با Lag آشنا هستید؟

خب در خصوص کاهش ping همیشه مفهمومی بنام lag نیز مطرح میشود. اما منظور از لگ چیست؟

لگ در بازی اینترنتی ، به معنی تاخیر در بازی می باشد. و ارتباط مستقیم با اینترنت شما دارد . البته FBS یا افت فریم نیز باعث تاخیر در بازی های آنلاین می شود اما کاملا مفهوم متفاوتی از LAG می باشد. زمانی که در اتصال شما به سرور بازی ، یا سخت افزار سیستم شما ، مشکلی بوجود آید اصطلاحا به آن FBS یا افت فریم میگویند. اما لگ ، هیچ ارتباطی با سخت افزار ، یا سرور بازی ندارد و تنها به اینترنت شما برمی گردد.

لگ : به مفهوم وجود مشکل در اینترنت شما در اتصال به سرور بازی می باشد. پس لگ فقط به مشکلات موجود در بستر اینترنت برای اتصال به سرور ، اشاره میکند.

 

هرچه فاصله شما از مبدا اتصال اینترنتتان تا سرورهای انتخاب شده برای بازی بیشتر باشد، با مشکل بزرگ‌تری مواجه می‌شوید. برای نشان دادن سرعت اتصال شما به سرورهای مقصد، از واحدی تحت عنوان «پینگ» استفاده می‌کنند. فاصله از مبدا تا مقصد در اتصال به سرورهای بازی تاثیر مستقیمی روی پینگ شما دارد. برای مثال کاربری که از اروپا به سرورهای آمریکا متصل می‌شود، قطعا با پینگ بیشتری مواجه است تا کاربری که از اروپا به سرورهای اروپا متصل می‌شود. [1]

 

تاثیر لگ ، بر روی دو کاربر مختلف میتواند کاملا متقاوت باشد . مثلا ممکن است شما در حین بازی کردن با بازی X لگ نداشته باشید و خیلی خوب و روان تصاویر بازی را مشاهده کنید اما در همان لحظه کاربر دیگر ، در همان بازی X دچار لگ باشد و بازی را کند و با تاخیر مشاهده کند. فقط به این دلیل که اینترنت کاربر دوم دچار اختلال است.

اما تاثیر FBS یا افت فریم ، متفاوت است و اگر سرور بازی X دچار افت فریم شود ، هم شما و هم سایر افرادی که در حال بازی هستند ، بازی را با تاخیر مشاهده میکنند.

 

اگر قصد خرید اکانت کاهش پینگ را دارید به “فروش کاهش پینگ” سر بزنید

 

سوال مهم : چطور زمان پینگ اینترنت را کاهش دهیم؟

شما از هر اینترنتی که استفاده میکنید،  یک پینگ به اصطلاح داخلی دارید. پینگ داخلی ، به معنی مدت زمان پینگ اینترنت تا سرورهای تهران می باشد. و مقدار آن قبل از استفاده از سرویس کاهش پینگ بسیار حائز اهمیت است.

اما ، در زمان بازی آنلاین ، یک پینگ دیگر مطرح می شود بنام پینگ خارجی، بله اگر سرور بازی در خارج از ایران باشد ، یا سرور یک سایت در خارج از ایران باشد ، شما برای دسترسی به آن سرور ، به اینترنت خارج از ایران وصل خواهید شد و این زمان اتصال تا سرور خارجی، به عنوان پینگ خارجی شناخته میشود.

پس دو نوع کاهش پینگ نیز قابل استفاده است:

  • کاهش پینگ داخلی
  • کاهش پینگ خارجی

اگر شما از سرویس های ADSL استفاده میکنید ، میتوانید با شرکت ISP ای که از آن اینترنت گرفته اید ، تماس گرفته و بخواهید که پینگ داخلی شما را کاهش دهند.

اما باز هم ، شما برای اتصال به سایت های داخلی ، سایت های خارجی ، بازی های آنلاین داخلی و خارجی ، نیاز به کاهش پینگ داخلی و خارجی خود پیدا خواهید کرد. در همین راستا، شرکت ها و وب سایتهای فروش کاهش پینگ راه اندازی شده است. که میتوانید با پرداخت هزینه اندکی ، اکانت ماهانه کاهش پینگ خریداری کنید.

حتما در آینده نزدیک ، به بررسی وب سایت های فروش کاهش پینگ خواهم پرداخت.

 

امیدوارم که این مقاله برای شما دوست عزیز ، مفید بوده باشد.

 

منابع:

ویجیتو

مدیوم

کلیک

پارسس گیمینگ

author-avatar

درباره حجت میرزائی

http://hojjatmirzaei.ir - مهندس کامپیوتر و دارای مدرک کارشناسی ارشد هوش مصنوعی هستم. - مدرس دانشگاه - علاقه شدیدی به هوش مصنوعی و کدنویسی Matlab دارم. - برنامه نویس و طراح وب سایت با تکنولوژی .Net هستم. - همچنین با CMSهایی مانند وردپرس کار میکنیم. عاشق سئو و متخصص سئوی وب سایت های شرکتی و ... .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.